CL4424-100-232
Shenzhen Tengshengda ELECTRIC CO., LTD.
Contact Now
CL4424-100-232
Category : RF and Wireless RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Function : Transceiver
Data Rate (Max) : 288kbps
Product Status : Obsolete
Features : RS 232 Interface
Package : Bulk
Series : -
Sensitivity : -99dBm
Applications : General Purpose
Mfr : Laird Connectivity Inc.
Frequency : 2.4GHz
Voltage - Supply : 7V ~ 18V
Interface : RS-232
Modulation or Protocol : FHSS, FSK
Power - Output : 100mW
Base Product Number : CL4424
Description : TXRX 2.4GHZ RS232 100MW W/ANT
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF Transceiver 2.4GHz FHSS, FSK RS-232 288kbps